Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

 

Czy mogę uzyskać fakturę VAT na zakupiony towar?

Na każdy sprzedawany przez nas towar wystawiamy fakturę VAT. Na etapie składania zamówienia (podawania danych odbiorcy) należy zaznaczyć opcję 'firma' i wpisać numer NIP.

 

Czy sprawdzę zawartość paczki przed uiszczeniem opłaty kurierowi?

Jest możliwość otwarcia paczki w obecności kuriera, po opłaceniu kwoty pobrania i pokwitowaniu odbioru paczki. W przypadku stwierdzenia niezgodności, sporządzany jest protokół rozbieżności - podstawa późniejszej reklamacji.

 

Czy podane na stronie ceny są aktualne i ostateczne?

Informacje na stronach internetowych sklepu, zarówno dotyczące dostępności produktów jak i ich cen, są codziennie uaktualniane. Tak więc wszystkie ceny widoczne na naszych stronach są aktualne i ostateczne.

 

Chciałbym zapłacić przelewem za zamówiony towar, proszę o podanie numeru konta, na które mam przelać należność.

Informacje o numerze konta wysyłane są w chwili, gdy zamówiony towar jest przygotowany do wysyłki. Przesyłka zostanie wysłana gdy należność wpłynie na nasze konto. Dane do przelewu są ponadto widoczne w zakładce “Kontakt“.

 

Czy można zamontować grzałkę elektryczną do grzejników zakupionych w sklepie PYRAMID?

Grzałkę elektryczną można zamontować do wszystkich grzejników drabinkowych oraz większości grzejników dekoracyjnych: zarówno pokojowych jak i łazienkowych. Należy pamiętać o tym, aby moc grzałki nie przekraczała mocy grzejnika podawaneh przez producenta. Z montażem grzałki wiąże się potrzeba zakupu trójnika, za pośrednictwem którego grzałka jest podłączana do grzejnika.

Jak dobrać moc grzejnika do danego pomieszczenia?

Zapotrzebowanie na moc cieplną danego pomieszczenia zależy od kilku czynników, takich jak: powierzchnia pomieszczenia, jego kubatura i stopień docieplenia budynku.
Dla nowoczesnych, dobrze izolowanych budynków zapotrzebowanie na moc cieplną może wynosić jedynie 60W/m². Najczęściej jednak przyjmuje się wartość 80W/m², przy typowej wysokości stropu, tj. 260-300cm.

Dla łazienek moc przypadająca na 1m² musi być większa. Przyjmuje się od 100 do 140W/m². Oczywiście wiele zależy też od naszego indywidualnego odczuwania komfortu w danej temperature, od tego czy lazienka lub inne pomieszczenie posiada okna...itd.

Wszystkie moce grzejników sprzedawanych na stronie sklepu PYRAMID są podane dla parametrów 75/65/20[°C], gdzie 75°C to temperatura wody wchodzącej do grzejnika, 65°C to temperatura wody wychodzącej z niego, a 20°C to temperatura otoczenia. Przy doborze grzejnika należy więc wziąć pod uwagę również temperaturę wody w instalacji grzewczej.

Jaka jest różnica mocy grzewczej pomiędzy grzejnikami malowanymi a chromowanymi?

Grzejniki malowane mają moc o 20% większą niż identycznej wielkości grzejniki chromowane. Nie ma jednak powodu, aby przeliczali Państwo ich moc ze względu na wykończenie powierzchni. Wszystkie podane moce grzewcze poszczególnych grzejników dostępnych w sklepie PYRAMID uwzględniają już tę różnicę podając moc oferowanego grzejnika.

Bezpieczeństwo

Staramy się, aby Klient realizujący zakupy w naszym sklepie miał gwarancję bezpieczeństwa - zarówno w kwestii jakości towarów, jak i danych osobowych. Wykorzystujemy najnowocześniejsze mechanizmy ochrony przekazywania i przechowywania danych osobowych, jakie są w tej chwili dostępne.

Paczki wysyłamy, gdy tylko należność za zamówienie jest zaksięgowana na naszym koncie.

Sprzedajemy produkty wysokiej jakości.  Dokładamy starań o wysoką jakość opisów produktowych i udzielamy dokładnych informacji odnośnie naszej oferty..